Z čeho pramení
dlouhověkost?
Smyslem dlouhověkosti není pouze délka života, ale i jeho kvalita – založená na vyvážené stravě, duševní rovnováze, pevných vztazích a pohybu podpořeném dostatkem vápníku a hořčíku pro dlouhodobou odolnost organismu a celkovou vitalitu.

4 prameny dlouhověkosti
Minerální voda Kláštorná Kalcia je ideálním a přírodním zdrojem vápníku a hořčíku, který je dlouhodobě potřebný pro odolnost těla i mysli.
Seznamte se ambasadory
MUDr. Boris Bajer, PhD.
Lékař, fyziolog, specialista na výživu i podcaster, který propojuje vědecké poznatky se srozumitelným pohledem na každodenní zdraví. V podcastu Prameny dlouhověkosti vede s hosty dialogy o stravování, prevenci a dlouhodobém fyzickém i mentálním zdraví – s empatií, odborností a vášní pro zlepšování kvality života.

Petr Havlíček
Výživový specialista a odborník na zdravý životní styl s více než 25 lety praxe. V podcastu Prameny dlouhověkosti nás erudovaně seznámí se současnými trendy ve výživě, prozradí, proč je důležitá střídmost nejen v jídle a poradí, jak si nastavit správné stravovací návyky.


Prameny
dlouhověkosti
Poslechněte si tajemství
dlouhověkosti
Už od června přináší Kláštorná Kalcia nový podcast s odborníky o tom, jak si dlouhý život užít kvalitně a naplno!
Moderátoři podcastu
MUDr. Boris Bajer, Ph.D.
Lékař, fyziolog, specialista na výživu
Petr Mára
Odborník na inovace a podcaster

Podívejte se na nejnovější epizodu

PhDr. Katarína Evansová, Ph.D., o významu rituálů pro zdraví
Jste ranní ptáče, nebo noční sova? A víte, co to o vás prozrazuje? Chronobiologie není jen vědecký pojem – ovlivňuje, jak se nám daří v práci, ve škole i v životě. V nové epizodě podcastu Prameny dlouhověkosti hovoří psycholožka a chronoterapeutka PhDr. Katarína Evansová, Ph.D., o tom, proč je spánek víc než jen oddech, jak nás může světlo a jídlo rozladit – nebo vyléčit – a proč jsou rituály a poznání vlastního biorytmu klíčem k duševnímu zdraví i výkonnosti. Zjistíte, jak si nastavit den podle sebe, jak spí olympionici a proč gumoví medvídci s melatoninem nejsou řešením.
Petr Havlíček o střídmosti nejen v jídle
Ve druhé epizodě podcastu Prameny dlouhověkosti výživový expert Petr Havlíček vysvětluje, proč je střídmost ve stravování zásadní nejen pro zdraví, ale i pro kvalitu života ve stáří. Spolu s moderátory rozebírají, jak nadměrná konzumace souvisí s emočním stravováním, průmyslově zpracovanými potravinami a odpojením od vlastních tělesných signálů. Jak doplňovat chybějící vápník, hořčík, železo či bílkoviny? Proč nestačí „méně jíst a více se hýbat“? A jakou roli hraje prostředí, spánek a vztah k sobě samému?
MUDr. Boris Bajer, Ph.D., o důležitosti pravidelného pohybu
V první epizodě nového podcastu Prameny dlouhověkosti se Petr Mára a lékař, odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, Ph.D., ponoří do role pohybu v prevenci civilizačních chorob, posilování těla i mysli a prodlužování kvalitního života. Dozvíte se, jaké typy fyzické aktivity mají největší vliv na zdraví, proč je silový trénink klíčový i pro ženy a seniory, co znamená VO₂ max a jak ho zlepšit, jakou sílu má chůze a proč o vašem věku rozhodují mitochondrie. Vše podloženo vědeckými daty a praktickými tipy – bez přehánění, bez zázraků, srozumitelně.